گفتگوی صمیمی با جناب آقای دکتر صدر زاده

 

  • فکر می کنید انجمن برای بهبود کارایی خود باید از چه راهکارهایی استفاده کند؟

سیاست  انجمن  باید مبنی بر جذب اعضاء فعال و پویا باشد،ما باید بتوانیم سلایق گوناگون را در نظر گرفته و به صورت دموکراتیک عمل نماییم .

 

از طرف دیگر مصوبات انجمن باید بیشتر جنبه عملی به خود گرفته تا بتواند این صنعت را از وضع موجود نجات دهد، در این خصوص اعضاء محترم هم می بایست با پرداخت به موقع حق عضویت های خود انجمن  را در این امر یاری نمایند. پرداخت حق عضویت ها می تواند  تعهد در عمل را بین اعضاء بالاتر ببرد.

 

راهکار دیگر این است که انجمن باید بیش از این در نمایشگاه ها نه فقط حضور یابد  بلکه شرکت نموده  و بتواند از از فرصت هایی که ایجاد می شود نهایت استفاده را بکند.اعضاء بایستی بتوانند با کمک انجمن تخفیفات لازم را برای نمایشگاه های مختلف اخذ نموده و ضمن درآمدزایی موجب ارتقاء محصولات و رقابت سالم بین اعضاء شود.

 

  •  جناب آقای صدرزاده عملکرد و ارتباط انجمن را با اتاق بازرگانی چگونه ارزیابی می کنید؟

 

در حال حاضر جناب آقای آذری پور ماسوله نماینده انجمن دراتاق بازرگانی می باشد و فعالیت های مثبتی در این زمینه در حال انجام است اما انجمن باید  فعالیت های خود را گسترش  دهد  و با اتاق های بازرگانی مختلف (آلمان،روسیه و....) نیز در ارتباط باشد.

 

  • نقش تبلیغات را در گسترش فعالیت های انجمن چگونه ارزیابی می کنید؟

انجمن همیشه نیاز به یک تریبون دارد  و باید از رسانه های اجتماعی برای رساندن صدای خود به مسوولان دولتی استفاده کند، راه اندازی وب سایت انجمن اقدامی مفید بوده است که با یاری اعضاء می تواند نتایج مثبت زیادی به همراه داشته باشد.

 

  • وضعیت صنعت پروفیل را در آینده چگونه ارزیابی می کنید؟

وضعیت صنعت پروفیل مطلوب است و در آینده بهتر هم خواهد شد چراکه ما مانند کشورهای اروپایی چوب نداریم بلکه پتروشیمی داریم و باید از آن به بهترین نحو استفاده کنیم.

کیفیت تولیدات اعضاء انجمن خوب است و پروفیل های تولید کنندگان ما دارای استاندارد ملی است این در حالیست که پروفیل های وارداتی از ترکیه و چین  اغلب بی کیفیت و فاقد استاندارد هستند، چرا که استادارد واقعی را باید با تست زنون که نیاز به 8000 ساعت زمان  دارد تشخیص داد  که آن هم در آزمایشگاه های گمرک قابل تشخیص نیستند.

 

  •  ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید، در آخر اگر توصیه ای به فعالان این عرصه دارید بفرمایید؟

 

برای بهبود وضع موجود اعضاء باید فعالیت بیشتری داشته باشند و ابتکار به خرج دهند.